Jak šel můj čas se zdravějším vařením?

Sem vložte podnadpis

Leden 2019

113 kg

červen 2019

101 kg

Říjen 2019

92 Kg

O mně

Jmenuji se  Eva Evelyna Dosedělová a vaření je mojí velkou vášní a celoživotním koníčkem.

Zdravým životním stylem a hubnutím se zabývám téměř celý svůj osobní i profesní život Jako většina žen jsem svoji váhu řešila od mládí a jako redaktorka jsem na toto téma psala do ženských časopisů. Moje Štíhlé vaření se objevilo na společenském webu Lady- in, a publikovala jsem pravidelně v rubrice Štíhlá a fit ve známém časopise Tina, pro který jsem zpracovala desítky příběhů žen, které se dokázaly úspěšně poprat s nadváhou. Mimochodem, mezi nimi kdysi vyšel i autentický příběh můj... 

Ale  pak se mi život zamotal (nejdříve těžká nemoc a pak problémy v práci. To by bylo ovšem na hodně dlouhé povídání) a váha se mi vrátila. A já se s ní musela znovu, a věřím, že tentokrát již definitivně, porvat. A pustila jsme se s novým elánem do získávání všech možných a dostupných informací na toto téma. Dokonce jsem si dodělala i kurz nutričního poradenství na Karlově universitě.

Ale nechci být člověkem teorie, to přenechám  stovkám výživových poradců. Nechci vám nabízet jen ryby (jídelníčky) ale chci Vás naučit je rovnou chytat (zdravě a vyváženě vařit).

V současné době se proto věnuji především praxi . Zdravě vařím, sleduji novinky na trhu zdravé výživy, stále vymýšlím nové a nové recepty. Můj koncept je prostý: Moje jídla musí být jednoduchá, musí krásně vypadat, ještě lépe chutnat a přitom vést k trvalému snižování nadváhy.  Zdravé hubnutí to totiž není zázračná dieta na pár týdnů, ale dlouhodobý proces, často na celý život. Chce to jen osvojit si v kuchyni pár zásad a triků, poněkud změnit strukturu používaných surovin a pak zapojit fantazii. A té já mám naštěstí opravdu dost. A o to všechno se s vámi ráda podělím.